Bambus a jeho výhody

To že jednorazové plasty znečisťujú planétu, už určite viete. Ročne sa na celej planéte vytvorí až 300 miliónov ton plastov. Iba 9 % plastov sa recykluje a až 91% plastov sa použije iba raz a vyhodí sa . Tieto plasty končia na skládkach a v našich oceánoch. Vedci predpovedajú že do roka 2050 bude v oceánoch viac plastov ako rýb.

Odpoveďou na túto krízu, sú lepšie rozhodnutia.

Jednoduchý spôsob, ako môžete zmeniť Vaše rozhodnutia, je povedať nie jednorazovým plastom. Čo teda môžete namiesto toho použiť? Bambus! Je to úžasná alternatíva k plastom, pretože je pevný, odolný a je biologicky odbúrateľný.

Bambus je najrýchlejšie rastúca rastlina na Zemi

Bambus je vysoko udržateľná rastlina. Môže dorásť do plnej veľkosti za 3-4 mesiace. V porovnaní so štandardnými stromami, ktorým to môže trvať 30+ rokov.Za správnych podmienok môže narásť do výšky až meter za 24 hodín. Pri zbere bambusu navyše niesú potrebné pesticídy a chemikálie. To znamená, že kultivácia je prirodzená a nikdy nepoškodzuje životné prostredie.

Bambus je silný a odolný

Nie je žiadnym prekvapením, že bambus často nazývajú ako nová „zelená oceľ“ pre svoju univerzálnosť a pevnosť v stavebníctve. Celé domy sa teraz stavajú výlučne z tejto rastliny.

Bambus má ohromujúcu silu a životnosť, pričom zostáva ľahký a ľahko prenášateľný.

Bambus je bezpečný a hygienický

Bambusové vlákna sú prirodzene antibakteriálne bez potreby akýchkoľvek toxických a chemických ošetrení, a to všetko vďaka svojej látke zvanej „bambusová kun“.Bambusová kun sa nachádza v bambusovom vlákne a je antimikrobiálnym biologickým činiteľom, ktorý dáva bambusu jeho prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Tým sa zabráni množeniu baktérií a mikróbov na výrobkoch z bambusu, vďaka čomu je ideálna rastlina pre prirodzene hygienické výrobky, ako sú bambusové slamky, kefky a príbory, ktoré táto látka udržiava sterilné.

Bambus je skvelý pre životné prostredie

Bambusové lesy majú obrovský pozitívny prínos pre životné prostredie, pretože táto neuveriteľne produktívna rastlina efektívne ukladá uhlík.Bambus absorbuje dvakrát viac oxidu uhličitého ako stromy, a preto je známe, že pôsobia ako zachytávače uhlíka. Vytvára tiež obrovské množstvo kyslíka, celkovo až o 30% viac ako väčšina rastlín a stromov.Rastliny bambusu majú v zemi silné korene, vďaka ktorým je pôda stabilnejšia. To znamená, že môže stabilizovať a obnoviť pôdu a zabrániť zosuvom pôdy. Takže v krajinách, ktoré sú náchylné na zosuvy pôdy, by mohol byť bambus dobrou voľbou.A nakoniec, bambus pomáha chrániť biodiverzitu a ohrozené druhy tým, že vytvára domovy pre rôzne zvieratá. Bambusové lesy chránia druhy žijúce v tomto lese poskytovaním domova a potravy. Nezabudnite na pandy, ktoré sa spoliehajú iba na bambus!Comments (0)

Product added to wishlist
Product added to compare.

Používame cookies a prispôsobujeme vám ponuky na mieru

Kliknutím na tlačidlo „Súhlasím a prajem si pokračovať“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť v nastavení súkromia. Viac informácií.