Eko-blog, Úvodná stránka

Starostlivosť o bambusovú zubnú kefku

Starostlivosť o bambusovú zubnú kefku

Zopár tipov, ako si udržať bambusovú kefku v dobrom stave:

Bambusové kefky sú prirodzene antibakteriálne, takže sa nemusíte obávať, že vám ich údržba zaberie veľa času.

Existuje však niekoľko vecí, ktoré by ste mali urobiť, aby bola vaša bambusová zubná kefka čistá, svieža a v špičkovom stave!

1. Recyklujte obal

Keď si prvýkrát zadovážite bambusovú kefku, nemusíte s ňou nič robiť. Je to ako s plastovou kefkou. Len ju vyberiete z obalu. A pred prvým použitím opláchnete vodou.

Obaly, v ktorých sú zabalené naše zubné kefky, sú vyrobené z recyklovaného a recyklovateľného papiera, takže ich môžete jednoducho recyklovať.



2. Nečistite príliš silno!

Veľa ľudí má často mylnú predstavu o tom, že keď používa manuálnu zubnú kefku, potrebuje na zuby s kefkou tlačiť. To ale nie je pravda.

Príliš silné čistenie zubov a príliš časté čistenie v skutočnosti môže poškodiť vaše ďasná a hornú vrstvu skloviny na zuboch, takže budú pôsobiť matnejšie. Ak teda chcete mať snehobiele zuby, vyhnite sa silnému tlačeniu a radšej si zuby umývajte jemnejšie. To tiež pomôže štetinám zostať dlhšie v dobrom stave.

V ideálnom prípade by ste mali používať zubnú kefku s pomerne mäkkými a pružnými štetinami a čistiť s ňou zuby 2-3 minúty každé ráno a znova večer. Držte zubnú kefku v 45 ° uhle k zubom, najprv ňou jemným tlakom krúživými pohybmi postupujte preč od línie ďasien, potom po zadnej a prednej strane zubov.


3. Po použití opláchnuť

Po umytí zubov dôkladne opláchnite rukoväť a štetiny pod kohútikom, aby ste vypláchli zubnú pastu a zvyšky. Ak ste zuby umývali príliš silno a ohli sa vám štetiny na zubnej kefke, môžete ich prstami narovnať späť na svoje miesto.

4. Po použití nechajte svoju zubnú kefku poriadne vyschnúť

Jediná vec, ktorá sa odlišuje pri používaní plastovej a bambusovej zubnej kefky je, že rukovať musíme nechať vyschnúť. Aj keď má bambus prirodzené antibakteriálne vlastnosti, nie je nepreniknuteľný ako plast, ale ak mu pomôžete správne vyschnúť, vydrží rovnako dlho ako vaša stará plastová zubná kefka.

Keď si dokončíte čistenie zubov, jednoducho rukoväť utrite uteráčikom a kefku nechajte vyschnúť. Ležanie na rovnom povrchu je v poriadku, pokiaľ voda môže odtekať, ale nepoužívajte šálku alebo pohár – na dne šálky sa zhromažďuje voda, čo môže poškodiť kefku a vydrží vám tak podstatne kratšie. Odporúčame stojanček s otvorom na spodnej časti, odkiaľ môže voda odtekať a drevená časť kefky tak môže dýchať.

Na našej stránke nájdete bambusové stojančeky na zubnú kefku, s otvorom na spodnej časti, ktoré sú praktické, ekologické a vyzerajú v kombinácii s bambusovou zubnou kefkou veľmi pekne. Dokonca na nich vieme vygravírovať aj Vaše meno alebo srdiečko.


A to je naozaj všetko, čo sa týka starostlivosti o vašu zubnú kefku Drefku.

Zhrnutie:

1. Čistite si zuby správnou technikou

2. Po použití ju dobre opláchnite

3. Kefku nechajte poriadne vyschnúť



Ako často by ste mali meniť bambusovú zubnú kefku?

Štandardnou radou zubného lekára je výmena zubnej kefky každé 2-3 mesiace, alebo po každej chorobe, nech už je vyrobená z akéhokoľvek materiálu.

Keď príde čas na to, aby ste vymenili svoju zubnú kefku, uistite sa, že ju ešte správne recyklujete. Môžete ju hodiť do kompostu, použiť ako paličku k priesadám do jarnej záhradky, či niečo ňou vyčistiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *